Güzellik ve Saç Bakımı Sektöründe Hijyen Eğitimi

Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Meslek Tanımı

Güzellik ve saç bakım hizmetlerinde hijyen ve sanitasyon kurallarını bilen, gerekli tedbirleri alabilen kişidir.

 

Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi Kursu Programının İçeriği

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında, 1. Bayan ve erkek kuaför salonlarında, 2. Güzellik salonları ve merkezlerinde 3. Masaj salonları ve merkezlerinde, 4. Kaplıca ve banyo tesislerinde, 5. SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde, 6. Spor merkezleri ve salonlarında, 7. TV kanallarında, 8. Tiyatro salonlarında, 9. Sinema stüdyolarında, 10.Kozmetik satış noktaları, 11.Kozmetik imalatçılarında , 12.Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

 

Kursun Eğitim Süresi

Meslek programının toplam eğitim süresi 160/32 saat olarak planlanmıştır. 2. Eğitim süresinin okul, işletme ve bireysel öğrenme için ayrılmış dağılımı, modüller ile ilgili açıklamalarda belirtildiği gibi uygulanır.

 

Hijyen Eğitimi Kursu Sertifikası

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.

 

Hijyen Eğitimi Kursu Sertifikasının Geçerliliği:

Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine göre İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.

Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.


Biz Sizi Arayalım


Ad Soyad


Telefon


Tebrikler. Mesajınız başarıyla gönderilmiştir. Ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş yapacaktır.
Hata, lütfen tekrar deneyin. Mesajınız gönderilemedi.